صفحه اصلي|مراكز آموزشی |English|پست الكترونيكي|ارتباط با ما|آموزش مجازي

 

 

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

انتصاب «معاون آموزش» سازمان آموزش‌ فنی وحرفه‌ای کشور

طی حکمی از سوی دکتر غلامحسین حسینی‌نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور «محمدرضا شاه پسند» به سمت ««معاون آموزش» سازمان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، طی حکمی از سوی دکتر غلامحسین حسینی‌نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور «محمدرضا شاه پسند» به سمت «معاون آموزش» سازمان منصوب شد.

 در این حکم آمده است:

جناب آقای محمدرضا شاه پسند

 با سلام

         نظر به تجارب ارزشمند، تخصص و تعهد جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت « معاون آموزش» سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور منصوب می‌شوید. انتظاردارد با تکیه بر اصل شایسته‌سالاری و برنامه‌ریزی منسجم در جهت تحقق تکالیف قانونی از جمله برنامه‌های توسعه کشور، برنامه اقتصاد مقاومتی و عملیاتی نمودن برنامه‌ها و سیاست‌های دولت مردمی و وزارتخانه متبوع در جهت افزایش رضایت‌مندی مردم عزیز، ارتقاء جایگاه وکیفیت خدمات سازمان، تمرکز زدایی وکاهش تصدی‌گری دولت و واگذاری امور به بخش خصوصی و تعاونی، استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی جهت افزایش سطح دسترسی مراجعین وکارآموزان در بهره مندی از خدمت ارائه شده در آموزشِ بهینه و بیش از پیش سازمان در تحقق هر یک از محورهای ذیل گام بردارید:

-          تدوین استراتژی و خط­مشی گذاری در راستای برخورداری عادلانه گروه­های هدف از آموزش های فنی و حرفه ای، کاهش فقر مهارتی و تحقق شعارهای دولت محترم و مقام عالی وزارت در مردمی بودن.

-          برنامه­ریزی درراستای تنوع بخشی، انعطاف پذیری و به روزرسانی آموزش های فنی وحرفه ای براساس آمایش منطقه ای، اقتضائات و نیازهای بازارکار، تحولات فناورانه، تغییرات سازمان کار و مختصات گروه های هدف.

-          ارتقای کیفیت، استاندارد و اثربخشی آموزش های فنی و حرفه ای از طریق مداخله برنامه محور و مبتنی بر شواهد در مولفه های کلیدی فرایندها و برنامه های آموزشی.

-          رصد، شناسایی و پیشنهاد مداخلات مقررات گذارانه در محیط حقوقی آموزش های فنی و حرفه ای کشور با هدف اصلاح قوانین و مقررات حاکم بر آموزش های مهارتی، ارتقای جایگاه و اثربخشی فعالیت های آموزشی سازمان و تقویت همکاریهای نهادی و سازمانی 

-          برنامه ریزی و همکاری فعالانه و موثر در راستای تقویت مولفه مهارت آموزی در کلیه برنامه ها و اقدامات حوزه ی اشتغال وزارتخانه از طریق همکاری نزدیک با واحدهای ذیربط.

-          نظارت سازمان یافته و موثر بر توسعه کمی و کیفی مراکز آموزش فنی و حرفه ای در بخش دولتی و غیردولتی در راستای انطباق بین از پیش فرصتها و ظرفیت های آموزشی با نیازهای واقعی و محلی بازارکار.

-          طراحی و اجرای نظام ارزیابی فرایندها و عملکرد آموزشی سازمان در راستای تضمین کیفیت آموزش های مهارتی با بهره گیری از استانداردها و شاخص های بین المللی و به روز رسانی مداوم.

-          توانمند سازی بخش غیردولتی و کاهش تصدی گری سازمان با رویکرد تقویت ابعاد نظارتی آن.

-          جلب مشارکت و همکاری شرکای اجتماعی در طراحی و اجرای آموزش های فنی و حرفه ای.

-          ایجاد، تقویت و توسعه تشکل مربیان و ایجاد ساز وکاری جهت مشارکت دادن آن در تصمیم گیری و تصمیم سازی.

-          برنامه ریزی جهت تجهیز و نوسازی مراکز آموزش فنی وحرفه ای در راستای آموزش های مورد نیاز جامعه.

-          برنامه­ریزی جهت اجرایی­نمودن تفاهم نامه منعقده با سایر دستگاهها با رویکرد اعتباربخشی به گواهینامه های آموزش فنی وحرفه ای.

-          تلاش در جهت ارتقاء سطح دانش مربیان و ترویج کارگروهی، افزایش خلاقیت و نوآوری از طریق آموزش مستمر.

-          همکاری و هم آفزایی با ادارات کل استانی و دفاتر ستادی در اجرای برنامه های مصوب سازمان.

امید است با اتکال به الطاف خداوند متعال، ضمن بهره‌گیری از توانایی‌های همکاران زیر مجموعه و اهتمام لازم در سایه تعامل و همکاری با سایر دستگاه های کشور و با رعایت اصول «عدالت محوری»، «انقلابی‌گری»، «مردم‌داری»، «پاکدستی و فسادستیزی» «قانون مداری»، دولت مردمی در انجام مسوولیت محوله موفق و موید باشید. 

 این گزارش می افزاید علیرضا حاتم زاده پیش از این مسئولیت معاونت آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را عهده دار بود.


١٥:٠٠ - دوشنبه ٢٦ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٠٧٦    /    تعداد نمایش : ١٤٤صفحه اصلي|نقشه سايت|English|پست الكترونيكي|ارتباط با ما|آموزش مجازي
بازديدکنندگان اين صفحه: 7897876 | بازديدکنندگان امروز: 1295 | کل بازديدکنندگان: 30974529 | بازديدکنندگان آنلاین: 5 | زمان بارگزاري صفحه: 0/2500 ثانيه