صفحه اصلي|مراكز آموزشی |پست الكترونيكي|درباره ما|تماس با ما|میز خدمت

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

در دومین جلسه شورای اداری و آموزشی سال 96 مطرح شد:

تسهیل در روند اداری فعالیت های بخش خصوصی، زمینه ساز توسعه مهارت آموزی در کشور

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بیان داشت: تسهیل و تسریع در روند اداری فعالیت های بخش خصوصی یکی از محورهای مهم در اقتصاد مقاومتی به عنوان نقشه راه اصلاح اقتصادی کشور و زمینه ساز توسعه مهارت آموزی است که رونق اقتصادی را به دنبال خواهد اشت.

به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، مجید طهرانیان با اشاره به طرح پایش مراکز دولتی، هدف از پایش، تحلیل و ارزیابی وضعیت کنونی مراکز ثابت دولتی استان تهران را برنامه ریزی، اصلاح، بهبود عملکرد و نیل به وضعیت مطلوب عنوان کرد.

وی با بیان این مطلب که پایش مراکز بر اساس شاخص های مربی، کارآموز، ساختار کارگاهی، تجهیزات کارگاهی و مواد مصرفی کارگاهی صورت گرفته است، اظهار داشت: توزیع مواد مصرفی و تجهیزات کارگاهی بر اساس اولویت های کارگاههای دارای کارآموز و ارتقاء سطح امتیاز کارگاه ها صورت می پذیرد و این طرح دارای قابلیت اصلاح نیز می باشد.

مدیرکل استان تهران با بیان این مطلب که در سال گذشته تمامی فعالیت های صورت گرفته از لحاظ کیفی و کمی مورد ارزیابی قرار گرفته است، تصریح کرد: فرهنگ سازمانی نقش مهمي در ارتقاء و يا كاهش بهره‌ وري کارکنان ايفا می نمايد و در این ارزیابی از کارکنانی تقدیر به عمل آمده است که از منابع محدودی که در اختیار داشته اند بهترین بهره برداری را  در انجام فعالیت های اثربخش داشته اند.

وی با تأکید استفاده از تمامی ظرفیت ها و توانمندی های موجود در تکریم ارباب رجوع و تعامل و توسعه بخش خصوصی ، اظهار داشت: توسعه نظام اداري الكترونيك به منظور ارائه مطلوب خدمات عمومي، خدمات رساني برتر، نوين و كيفي به ‌منظور ارتقاي سطح رضايتمندي و اعتماد مردم، شفاف سازي و آگاهي بخشي نسبت به حقوق و تكاليف متقابل مراجعان و نظام اداري با تأكيد بر دسترسي آسان و ضابطه‌مند مردم به اطلاعات صحيح و ... از اولویت های طرح تکریم ارباب رجوع و توسعه بخش خصوصی می باشد.

به گفته ی وی در سال گذشته اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان از طریق  انجام فراخوان های متعدد در زمینه ی واگذاری کارگاه های آموزشی، فضای آموزشی لازم را در اختیار مدیران و موسسین آموزشگاه های آزاد، تولید‌کنندگان و کارآفرینان قرار داده است، تا آ‌نها ضمن تجهیز این فضاها، آموزش و به کارگیری مهارت‌آموزان، شغل پایدار را برای آنها تضمین کنند.

طهرانیان با ارائه پیشنهاد تشکیل تعاونی کارکنان، خاطرنشان ساخت: تشکیل تعاونی، به عنوان یکی از راهکارهای مطمئن در فراهم نمودن زمینه ای به منظور ایجاد گروه و تیم هایی در راستای رفع نیازهای مشترک اعضاء از جمله مباحث اقتصادی، اشتغال، نیازهای فرهنگی و اجتماعی تشکیل می باشد و یک روش و رویکرد پسندیده و ارزشمند است که اعضاء می توانند با بهره گیری از توانمندی های فکری و مادی اعضاء و ایجاد شرایط لازم در جهت تشریک مساعی، از منافع مشترک درکار و فکر بهره مند می شوند.

شایان ذکر است مدیرکل استان تهران در پایان سخنان خود بحث شاخص های هزینه و فایده مراکز ثابت دولتی و موسسات کارآموزی آزاد، تفاوت در عملکرد کارکنان، ارزیابی و نظرسنجی های به عمل آمده از روند فعالیت ها و مشکلات موجود را مورد بررسی قرار داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١١:٠٠ - يکشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠١٦    /    تعداد نمایش : ٥٦٣صفحه اصلي|نقشه سايت|پست الكترونيكي|تماس با ما|میز خدمت
بازديدکنندگان اين صفحه: 5587062 | بازديدکنندگان امروز: 461 | کل بازديدکنندگان: 25330707 | بازديدکنندگان آنلاین: 6 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1563 ثانيه