صفحه اصلي|مراكز آموزشی |پست الكترونيكي|درباره ما|تماس با ما|میز خدمت

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران تأکید کرد:

ضرورت تغییر نگرش و فرهنگ سازی ارزش و منزلت کار در جامعه

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در همایش «نقش آموزش های مهارتی در کارآفرینی و اشتغال» که در هفته ملی مهارت و کارآفرینی برگزار شد، بر ضرورت تغییر نگپرش و فرهنگ سازی ارزش و منزلت کار در جامعه به خصوص در بین جوانان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، مجید طهرانیان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید، اذعان داشت: مشکل اشتغال در جامعه با تغییر نگاه و نگرش فرهنگی مردم به شغل، توسعه رویکرد خصوصی سازی، ایجاد امنیت سرمایه گذاری در کشور و ... با سرعت بیشتری حل می شود. وی همه‌ساله گردهمایی‌هایی در خصوص اهمیت فنی و حرفه‌ای در کشور برگزار می‌شود و امروز نیز شاهد برگزاری این همایش به همت آموزشگاههای آزاد سازمان فنی و حرفه‌ای شهرستان دماوند بودیم.
وی هدف از برگزاری همایش های «نقش آموزش های مهارتی در کارآفرینی و اشتغال» و «تجلیل از مهارت آموختکان» را توسعه فرهنگ مهارت آموزی، کار و کارآفرینی بیان داشت و گفت: در این همایش ها توجه به بحث مهارت و کار گوشزد می‌شود و امیدواریم نگاه مسئولان به این موضوع با حمایت بیشتری همراه باشد.
مشاور ریاست سازمان در امور مشارکت های مردمی تصریح کرددر حال حاضر مهم‌ترین برنامه کشور اجرای طرح کارورزی در حوزه اشتغال است که بر این اساس، افراد دارای مدرک لیسانس و دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها با ثبت‌نام در سایت کارورزی، توسط پذیرندگانی به محیط کار دعوت می‌شوند و پس از آن در همان مکان مشغول به کار می‌شوند.
طهرانیان در ادامه توضیح داد: دولت در راستای حمایت از این طرح اقدام به ارائه طرح حمایتی بیمه کرده است و تا مدتی پس از جذب افراد، یک‌سوم از حقوق آن‌ها را نیز پرداخت می‌کند.
*
۴۰ هزار نفر در سامانه کاروزی ثبت‌نام کردند
وی افزود: در طی ۱۰ روز گذشته در استان تهران بیش از ۴۰ هزار نفر در این سامانه ثبت‌نام کردند؛ اما باوجود سهمیه هفت هزار و ۵۰۰ نفری در استان، امیدواریم با توجه به استقبال افراد شاهد افزایش میزان سهمیه در این خصوص باشیم.
مدیرکل استان تهران از رونمایی طرح جدید ایران مهارت در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح تحت عنوان مهارت‌های کوتاه‌مدت به آموزش مهارت‌ها به‌ویژه برای دانش‌آموزان در طول یک تا ۲۰ جلسه می‌کند و چیزی بالغ‌بر ۵۰۰ برنامه استاندارد با همکاری سازمان آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.
طهرانیان ادامه داد: همچنین راه‌اندازی مراکز آزمون‌های الکترونیک از دیگر برنامه‌های ما است که در هفته آینده شاهد راه‌اندازی این مرکز در شهر پردیس خواهیم بود و امیدواریم با تغییر آزمون‌ها از تئوری به الکترونیک، شاهد بازدهی بیشتری در این حوزه باشیم.
وی در خصوص فروش محصولات تولیدی توضیح داد: ما موظف به ارائه آموزش به افراد متقاضی هستیم و زمینه فروش این اقلام باید با همکاری وزارت صنایع، اتحادیه‌ها و نهادهای مربوط فراهم شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه یکی از معضلاتی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم، دخالت مؤسسات تولیدکننده و عرضه‌کننده‌ای است که در راستای تبلیغ محصول خود اقدام به برگزاری همایش‌هایی تحت عنوان کارگاه‌های آموزشی بدون داشتن مجوزهای لازم می‌کنند؛ این در حالی است با هماهنگی دادستان تهران، این قبیل همایش‌ها جرم تلقی می‌شود و با برخورد قانونی مواجه خواهند شد.

 

 


١٤:٠٠ - چهارشنبه ١١ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٣١٤٨    /    تعداد نمایش : ٥٣٩صفحه اصلي|نقشه سايت|پست الكترونيكي|تماس با ما|میز خدمت
بازديدکنندگان اين صفحه: 5780276 | بازديدکنندگان امروز: 472 | کل بازديدکنندگان: 25747896 | بازديدکنندگان آنلاین: 4 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1719 ثانيه