صفحه اصلي|مراكز آموزشی |پست الكترونيكي|درباره ما|تماس با ما|میز خدمت

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

مديركل آموزش فني و حرفه اي استان تهران :

افتتاح مرکز غيردولتي الکترونیکی آزمون های فنی و حرفه اي

مرکز الکترونیکی غيردولتي آزمون های فنی و حرفه ای استان تهران با همکاری شرکت فرآزما پردازش افتتاح شد و مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از افتتاح دومین مرکز در هفته آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران،در مراسم افتتاح اولین مرکز سنجش مهارت غیر دولتی که با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و شرکت فرآزما پردازش صورت گرفت،غلامی مدیر عامل شرکت یاد شده ضمن برشمردن مزایای تعامل میان بخش خصوصی و دولتی خواستار مشارکت بیشتر این بخش و واگذاری وظایف از سوی دولت به این بخش در راستای تمرکز زدایی و انجام بهتر امور شد.

بنابر این گزارش در ادامه مجيد طهرانيان مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به اینکه سالانه حدود 200هزار نفر در استان تهران در آزمون های سنجش مهارت شرکت می کنند بر ناکافی بودن کیس های آزمون متناسب با این جمعیت تاکید کرد.

وی افزود: با توجه به حجم بالای  متقاضيان شرکت در آزمون های مهارت باید امکان برگزاری روزانه هزار آزمون در سطح استان وجود داشته باشد،این در حالی است که در دوسال گذشته روزانه 210 نفر در استان تهران و با استفاده از 70 رایانه در سه نوبت این کار را انجام می دادند که این تعداد یک پنجم نیاز روزانه ما را شامل می شد.

تهرانيان افزود: این مشکل موجب می شد که مهارت آموزان در انتظار بمانند تا پس از  یک ماه و نیم نوبت به گرفتن آزمون از آنها برسد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: در همین راستا از ابتدای سال 95 بحث های گسترده ای با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مبنی بر ضرورت در اختیار داشتن 330کیس آزمون به منظور رفع نیازمان در این حوزه داشتیم.

وی ادامه داد:راه اندازی سایت های جدید، تنها در بخش سخت افزاری آن بیش از یک میلیارد تومان اعتبار لازم داشت که با توجه به مناسب نبودن شرایط اقتصادی کشور در سال 95 فراهم سازی این هزینه عملا غیر ممکن شد به همین منظور رویکرد غیر دولتی را در این حوزه وارد کردم و پس از متقاعد شدن مسولان و با حمایت ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمینه لازم برای واگذاری برگزاری آزمون های مهارت به بخش خصوصی فراهم شد.

مشاور رياست سازمان در امور مشاركت هاي مردمي افزود:در این راستا مجوز برگزاری آزمون الکترونیکی در تهران و در چند رشته به مجموعه هایی که با در اختیار داشتن زیر ساخت های لازم اعلام آمادگی کرده بودند، صادر شد. 

وی گفت: پس از اجرای شش ماهه تا یکسال در صورت مطلوب بودن  این طرح در کل کشور اجرایی می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از افتتاح دومین مرکز در هفته آینده خبر داد و افزود:با راه اندازی چند مرکز دیگر در 2-3فاز ،امیدواریم مشکل برگزاری آزمون ها در استان تهران حل شود.

تهرانیان همچنین ابراز امیدواری کرد علاوه بر آزمون های الکترونیکی قابلیت اجرای آزمون های عملی در حوزهIT نیز در این مراکز برگزار شود.

وي با اشاره به اینکه روند خصوصی سازی مراکز آزمون مهارت آغاز شده بر ضرورت برنامه ریزی در این زمینه برای موفقیت تاکید کرد و گفت:برگزاری آزمون در شرکت فرآزما پردازش به مدت سه ماه آزمایشی و به صورت کاملا رایگان انجام می شود و پس از پایان این زمان مطابق با توافق با سازمان رقمی برای اجرای آزمون ها در نظر گرفته می شود و مرکز به طور خودکار وظایف خود را انجام خواهد داد.


٠٨:٤٥ - چهارشنبه ٢٦ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٣٢٧٤    /    تعداد نمایش : ٩٣٩صفحه اصلي|نقشه سايت|پست الكترونيكي|تماس با ما|میز خدمت
بازديدکنندگان اين صفحه: 6069179 | بازديدکنندگان امروز: 299 | کل بازديدکنندگان: 26438806 | بازديدکنندگان آنلاین: 1 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1875 ثانيه