صفحه اصلي|مراكز آموزشی |پست الكترونيكي|درباره ما|تماس با ما|میز خدمت

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست بازرسان موسسات کارآموزی آزاد استان تهران مطرح شد؛

تمرکز بر پیشگیری از تخلفات، مشاوره و مدیریت در بازرسی ها

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با حضور در نشست بازرسان بخش دولتی و خصوصی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد استان تهران بر جایگزینی مشاوره و مدیریت در بازرسی به جای بازخواست تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، مجید طهرانیان اظهار داشت: اصل«پيشگيري بهتر است تا درمان» ايجاب مي کند تا بازرسان مبناي کار خود را«نه مچ گيري و کشف جرم» بلکه بر جلوگيري از وقوع آن بگذارند.
به گفته وی انتظار از بازرسان متعهد و با فراست می رود که اين احساس را به مدیران و موسسین آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد منتقل نمايند که براي مچ گيري نيامده اند بلکه آماده اند تا آنان را در مسير هرچه قانونمندتر کردن رفتار، عملکرد و تصميماتشان کمک کرده و به موقع با ارائه هشدارها و مشورت هايشان، آنان را ياري و هدايت نمايند.
مشاور ریاست سازمان در امور مشارکت های مردمی با تأکید بر پرهيز از افراط و تفريط در بازرسی ها، تصریح کرد: در نظارت بر افراد لازم است با پرهيز از هرگونه افراط يا تفريط، زمينه را براي اصلاح عملکردي آنان فراهم نموده و در هنگام بازرسيه ا در حوزه عملکردي بايد به گونه اي اقدام کرد که آنان ادعاي ما مبني بر اينکه” ما براي مچ گيري نيامده ايم بلکه هدف، اصلاح، هدايت و کمک به آنها است” را باور نموده اقدام ما را محدود کننده ابتکار و عمل خود نپندارند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اذعان داشت: به ياد داشته باشيم که نظارت افراطي و ريز شدن در چند و چون وظايف و اقدامات افراد ممکن است به بروز آفات و تبعاتي مانند سلب ابتکار و خلاقيت، کاهش اعتماد به نفس و انگيزه، فعاليت کندي در تصميم گيريها و اجراء و ... مدیران و موسسین منجر شود.
طهرانیان در پایان سهل انگاري در انجام امر خطير بازرسي و تفريط در اين زمينه را مسبب بروز ايراد و اشکالاتي متعددی نظیر تنوع سلايق در نحوه اجراي مقررات برشمرد و بیان داشت: آزادي عمل زايد مدیران و موسسین در اين باره چه بسا به لوث شدن روح قوانين و مشکل آفريني براي ارباب رجوع منجر شده و عدم برخورد با افراد خاطي يا متخلف، افراد سالم و برخوردار از انگيزه خدمت را دلسرد و متخلفين را در تداوم اعمالشان جري می نمايد.
رویکرد تمرکز بر پیشگیری از تخلفات / هدف از بازرسی مچ گیری نیست
در ادامه مسئول بازرسی موسسات کارآموزی آزاد استان تهران با اشاره پیاده کردن روش‌هایی اثربخش در راستای افزایش میزان کارآمدی بازرسی در این مجموعه، گفت: رویکرد جدید این مجموعه در بازرسی های به عمل آمده بر پیشگیری از تخلفات و نه مچگیری بوده است.
سارا صدقی از تشکیل کارگروه های مشاوره و ارتقاء بازرسی ها خبر داد و افزود: برخورداری از دانش و اطلاعات تخصصی حوزه بازرسی، داشتن صبر و حوصله در جهت کشف حقیقت، داشتن مهارتهای ادراکی و ارتباطی، داشتن تفکر استراتژیک و کلان نگر، برخورداری از قدرت تجزیه و تحلیل، توانایی جمع آوری اطلاعات و... از جمله این قواعد و اخلاق بازرسان است که توجه به آنها موجبات ارتقای کیفیت آموزش های مهارتی در آموزشگاه های آزاد را فراهم می آورد.
وی در پایان به ارائه گزارشی از عملکرد بازرسان بخش دولتی و خصوصی در شش ماه نخست سال جاری و همچنین مقایسه ی شاخص های بازرسی سال جاری با سنوات گذشته پرداخت.
شایان ذکر است در پایان این نشست از بازرسان بخش دولتی و بخش خصوصی موسسات کارآموزی آزاد با اهداء لوح تقدیر به عمل آمد .


٠٩:١٥ - چهارشنبه ٣ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٣٢٨٤    /    تعداد نمایش : ٨٠٨صفحه اصلي|نقشه سايت|پست الكترونيكي|تماس با ما|میز خدمت
بازديدکنندگان اين صفحه: 6069159 | بازديدکنندگان امروز: 247 | کل بازديدکنندگان: 26438754 | بازديدکنندگان آنلاین: 5 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1719 ثانيه