صفحه اصلي|مراكز آموزشی |پست الكترونيكي|درباره ما|تماس با ما|میز خدمت

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

افتتاح مرکز ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در دانشگاه پیام نور ورامین - قرچک

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از افتتاح مرکز ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در دانشگاه پیام نور ورامین - قرچک همزمان خبر داد و بیان داشت: احراز شغل و کارآفرینی با مهارت امکانپذیر می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، حسین بابایان، ارتقاء صلاحیت حرفه ای و توانمندسازی دانشجویان جهت حضور فعال در فعالیت های مهارتی، مدیریتی، کارآفرینی و شکوفایی اقتصادی را از اهداف مهم افتتاح مرکز CSD برشمرد.
وی با اعلام این مطلب که مقوله بیکاری یک پدیده اجتماعی جهانی است، اظهار داشت: آسیب شناسی بیکاری دارای ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می باشد و یکی از عوامل مهم در بعد اجتماعی تمایل جوانان به داشتتن مدرک دانشگاهی و فراگیر شدن این اهمیت کذایی و غیر ضروری در جامعه می باشد.
مدیرکل استان تهران مهمترین دغدغه سطوح مختلف جامعه را داشتن مدرک ذکر و تصریح کرد: در جامعه کمتر افرادی یافت می شود که دغدغه ی توانمندی و داشتن مهارت را جهت ورود به بازار کار و اشتغال دارند و داشتن مهارت کافی نیست ضروری است مهارت ها مورد نیاز بازار کار باشد.
وی اولویت ارائه آموزش ها را متناسب با نیاز بازار کار و آمادگی شغلی دانست و اذعان داشت: باید از مهارت آموزی برای برون رفت معضل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان بهره بگیریم و مهارت آموزی و کاربلدی در جامعه را به یک فرهنگ تبدیل نماییم.
بابایان با اشاره به آمار 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت بیکار در جامعه، گفت: یک میلیون و 300 نفر از این تعداد به فارغ التحصیلان دانشگاهی تعلق دارد و ما برای احراز شغل و کارآفرینی نیازمند جایگزینی فرهنگ مهارت آموزی و کارآفرینی به جای فرهنگ مدرک گرایی هستیم.
مدیرکل استان تهران با تأکید بر اهمیت مهارت های نرم در کنار مهارت های فنی جهت احراز شغل، بیان داشت: در حقیقت مهارت های نرم همان چیزی است که مهارت های فنی را همراهی می کند و به مهارت آموزان کمک می کند تا حداکثر بهره را از تخصص فنی خود در راستای احراز شغل و کارآفرینی ببرند.
افتتاح نخستین مرکز CSD در دانشگاه پیام نور کشور
سهراب عسگری رییس دانشگاه پیام نور قرچک – ورامین در آیین افتتاح مرکز CSD در این دانشگاه مهارت را حلقه ی مفقوده بین دانشگاهیان، جامعه و صنعت دانست و گفت: در دانشگاه پیام نور قرچک و ورامین بیش از 50 رشته در مقطع کارشناسی و 14 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود و این دانشگاه با داشتن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری می تواند کمک شایانی به توسعه امر مهارت آموزی در بین دانشجویان و حتی فارغ التحصیلان داشته باشد.
وی با اشاره به نسل های مختلف دانشگاه، بیان داشت: با اجرای طرح CSD به دنبال چالش محور و پژوهش محور نمودن دانشگاه هستیم تا احراز شغل و کارآفرینی فارغ التحصیلان مهیا شود.
عسگری معضل بیکاری را معضلی تلخ بر چهره ی کشور عنوان کرد و افزود: تلاش می شود با بهره گیری از تجارب سازمان آموزش فنی و حرفه ای و تمام ظرفیت های علمی و فنی دانشگاه بتوانیم گام موثری در جهت شکوفایی اقتصادی کشور و رفع معضل بیکاری جوانان برداریم.

 SHAPE  \* MERGEFORMAT  SHAPE  \* MERGEFORMAT

 


١٤:٠٠ - چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٣٤٠٣    /    تعداد نمایش : ٦٨٣صفحه اصلي|نقشه سايت|پست الكترونيكي|تماس با ما|میز خدمت
بازديدکنندگان اين صفحه: 6186156 | بازديدکنندگان امروز: 906 | کل بازديدکنندگان: 26641323 | بازديدکنندگان آنلاین: 2 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1719 ثانيه