" حمایت از کالای ایرانی "

صفحه اصلي|مراكز آموزشی |پست الكترونيكي|درباره ما|تماس با ما|میز خدمت

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

در آیین افتتاح واحد مشاوره و هدایت شغلی مرکز شهریار مطرح شد:

واحد مشاوره و هدايت شغلي پلي ميان محيط آموزشي و محيط كسب و كار / افتتاح نرم افزاري واحد مشاوره و هدايت شغلي آغاز تعهدات آموزشي هدفمند مهارتي

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در آیین افتتاح واحد مشاوره و هدایت شغلی مرکز شهریار بیان داشت: واحد مشاوره و هدايت شغلي پلي ميان محيط آموزشي و محيط كسب و كار و متقاضیان کار و نیروی انسانی می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، حسین بابایان با مقایسه افتتاح پروژه های سخت افزاری و نرم افزاری، تصریح کرد: افتتاح پروژه های نرم افزاری آغاز تعهدات را به دنبال دارد و افتتاح واحد مشاوره و هدايت شغلي مرکز شهریار به دلیل پایلوت بودن آن آغاز تعهدات آموزشي هدفمند مهارتي برای این مجموعه می باشد.
وی با تأکید بر لزوم پیگیری عملکرد واحدهای مشاوره و هدایت شغلی، خاطرنشان ساخت: عملیاتی نمودن هزینه های آموزشی، ارتقاء کیفیت آموزش و نزدیک شدن ارائه آموزش های مهارتی به نیاز کاریابی ها، شاغلین و کارجویان، انتخاب صحیح متقاضیان آموزش های فنی و حرفه ای در بخش دولتی و آموزشگاههای آزاد و ... از اهداف مهم فعالیت واحد مشاوره و هدایت آموزشی شغلی می باشد.
مدیرکل استان با اعلام این مطلب که برخی از مشکلات ریشه دار با تغییر مدیریت مرتفع نمی شود، اذعان داشت: این مجموعه با توجه به رسالت ها، وظایف محوله و عدم توازن نیروی انسانی در برخی حوزه ها نیازمند مهندسی مجدد منابع انسانی و مهندسی نیروی انسانی در قالب کمیته ی منابع انسانی در راستای اصلاح ساختار سازمانی و در جهت پیشبرد اهداف ضروری می باشد.
وی با تأکید بر کم رنگ شدن تعهدات آماری آموزشی، افزود: ضروری است در راستای ارتقاء بهره وری آموزشی، یک سری متغیرهای کیفی را در کنار متغیرهای کمی در آموزش وارد نماییم تا خروجی های آموزش های مهارتی به بازار کار و ارتقاء شاغلین متصل شود.
*
ضرورت ارائه آموزش های مورد نیاز بازار کسب و کار در شهرستان
معاون اداری و پشتیبانی فرمانداری شهریار با حضور در آیین افتتاحیه واحد مشاوره و هدایت شغلی ضمن تأکید بر ضرورت ارائه آموزش های مورد نیاز بازار کسب کار در این شهرستان آمادگی خود را راستای توسعه ی آموزش های مهارتی مورد نیاز کارجویان اعلام کرد.
در پایان جابر شهبازی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهریار از محقق شدن 98000 نفرساعت از 102000 نفرساعت تعهدات آموزشی این مرکز، گفت: بیش از 35 حرفه ی آموزشی در حوزه ی صنایع، خدمات، اتحادیه ها، آسیب های اجتماعی و ... در 10 کارگاه آموزشی ارائه می شود

معاون آموزش سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور تأكيد كرد:
لزوم هدفمندي ارائه آموزش هاي مهارتي بر اساس تقاضاي كارجويان و كاريابي ها
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آیین افتتاح واحد مشاوره و هدایت شغلی مرکز شهریار بر لزوم هدفمندی ارائه آموزش های مهارتی بر اساس تقاضای کارجویان و کاریابی ها تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، سیدعلی موسوی با اشاره به تغییر نگرش در ارائه آموزش های مهارتی، بیان داشت: در برنامه ریزی آموزشی سال آینده سعی بر آن شده است شاخص های کمی را با در نظر گرفتن کیفیت آموزش های ارائه شده هدفمند نماییم.
وی تصریح کرد: در شش ماه نخست سال تعداد 75921 کارآموز موفق به قبولی در آزمون نهایی شدند که از این تعداد 11926 نفر شاغل، 11872 نفر اشتغال یافته ی مرتبط با دوره آموزشی و 4454 نفر شاغل غیرمرتبط با دوره آموزشی می باشند که این نشان دهنده آن است که آموزش ها باید بر اساس تقاضای اجتماعی کارجویان و کاریابی ها صورت گیرد.


١٤:٣٠ - شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٣٤١٣    /    تعداد نمایش : ٦٩١صفحه اصلي|نقشه سايت|پست الكترونيكي|تماس با ما|میز خدمت
بازديدکنندگان اين صفحه: 6393211 | بازديدکنندگان امروز: 2966 | کل بازديدکنندگان: 27001925 | بازديدکنندگان آنلاین: 18 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1719 ثانيه