صفحه اصلي|مراكز آموزشی |پست الكترونيكي|درباره ما|تماس با ما|میز خدمت

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

در آیین افتتاح نخستین مرکز آزمون آنلاین سنجش مهارت پردیس مطرح شد؛

بی سوادی مهارتی مانعی در مسیر ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کار می باشد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران  در آیین افتتاح نخستین سالن آزمون آنلاین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای پردیس بی سوادی مهارتی را مانعی در مسیر ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کار عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، دکتر رضا گرزین با اشاره به پیشرفت سریع و چشمگیر علوم وفنون و اهمیت و ارزش زمان در دنیای امروز، بیان داشت: این پیشرفت رویکرد تازه ای به مسئله آموزش داده است در دنیای کنونی که ارتباطات از اهمیت بسزایی برخوردار است سازمان هایی که بتوانند از فناوری به نحو شایسته ای استفاده کنند موفق تلقی می شوند.

وی تصریح کرد: از آنجاییکه دانش و مهارت های فناوری اطلاعات در حال مبدل شدن به ابزار آموزشی است و  اشتیاق کارآموزان برای استفاده از آموزش الکترونیک (e-learning) به دلیل وجود نداشتن محدودیت زمانی و مکانی افزایش یافته که این امکان در برگزاری آزمون الکترونیک نیز وجود دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با بیان اینکه بی سوادی مهارتی به الگویی نادرست در جامعه و مانعی برای ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کار تبدیل شده است ، هدف از ایجاد و راه اندازی مراکز آنلاین سنجش مهارت را تسریع در فرآیندهای ارزشیابی مهارت، ارتقای امنیت و کیفیت آزمون ها مراکز آزمون الکترونیکی، صرفه جویی در هزینه های مربوط به چاپ، حمل ونقل، عوامل انسانی و ...  و ازطرفی کیفیت و امنیت سلامت سنجش ها برشمرد.

*رشد جمعیت در پردیس متوازن نیست/ مهاجرت بالا به پردیس

صادق بنیادی معاون سیاسی انتظامی فرماندار پردیس با اشاره به سالروز آزاد سازی خرمشهردر ادامه اذعان داشت: خدا را شکر می کنیم که بعد از ۳۹ سال انقلاب اسلامی همچنان پابرجا، سرافراز و پیشتاز قدم بر می دارد و امیدوارم بر اساس آرمانی که شهدا با نثار جان خود توانستند این مملکت را حفظ کنند ما هم بتوانیم دین خود را ادا کنیم.

وی با اعلام این مطلب که شهرستان پردیس هر روز گسترده تر و دامنه آن وسیع تر می شود ، گفت: خانواده ها و به خصوص جوانان در این شهرستان مهاجرت می کنند که به دنبال شغل هستند و درصد مهاجرت این شهرستان یکی از بالاترین درصدها درسطح کشور است به لحاظ اینکه ۸۳ هزار واحد مسکونی در مسکن مهر پردیس برنامه ریزی شده است.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری پردیس گفت: رشد جمعیت پردیس یک رشد ناهمگون است و شهرستان های دیگر بر اساس قدمت تاریخی توانسته اند به تدریج جمعیت را جذب و مسایل پیش رو و مشکلات را حل کنند اما در این شهرستان رشد جمعیت غافلگیرانه بوده است وبه این دلیل هر روز با یک مشکل و بحران مواجه ایم و دستگاه هایی که همگی تازه تاسیس هستند به تدریج مستقر شدند و هنوز موفق نشده ایم چند اداره را در این شهرستان مستقر کنیم. وی با اظهار امیدواری در تجهیز مرکز آموزش فنی و حرفه ای پردیس در راستای پاسخگوی خواسته های مردم، گفت: شهرستان پردیس جوانان مستعدی دارد که دنبال کارآموزی و مهارت آموزی هستند و باید این فضا هر چه بیشتر گسترده و تجهیز شود.

وی افزود: در شورای مهارت آموزی برنامه ریزی شد که دستگاه های شهرستان و صنایع، مراکز تولیدی، صنفی و خدماتی هرکدام که نیاز به آموزش دارند اعلام کنند تا بر اساس نیاز آن ها این مرکز برنامه ریزی کند و بتواند آموزش های لازم را برای کارگران، تکنسین ها و افرادی که شاغل هستند مهیا کند.

بر اساس این گزارش نخستین سالن آزمون آنلاین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای پردیس به مناسبت سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر در مراسمی با حضور مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان تهران، امام‌جمعه شهرستان، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار پردیس، بخشدار جاجرود، رئیس شورای اسلامی بخش بومهن، تنی چند از روسای ادارات و نهادهای شهرستان و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای پردیس افتتاح شد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از مربی ایثارگر شاغل در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای پردیس نیز به مناسبت سوم خرداد تجلیل شد.


١٤:٠٢ - شنبه ٥ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣٥٣٥    /    تعداد نمایش : ٥٧٦صفحه اصلي|نقشه سايت|پست الكترونيكي|تماس با ما|میز خدمت
بازديدکنندگان اين صفحه: 6264570 | بازديدکنندگان امروز: 6271 | کل بازديدکنندگان: 26789644 | بازديدکنندگان آنلاین: 3 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1719 ثانيه