" رونق تولید "

صفحه اصلي|مراكز آموزشی |پست الكترونيكي|درباره ما|تماس با ما|میز خدمت

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران:

آشنایی با 717 حرفه در طرح ایران مهارت / مهارت در وجود انسان نهادینه می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در همایش مجمع موسسان و مدیران مدارس غیر دولتی با رویکرد ایران مهارت  بیان داشت: یکی از مهمترین مزیت های مهارت آموزی، عدم فراموشی و نهادینه شدن در وجود انسان است. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، رضا گرزین تغییر را رکن اصلی در دنیای کنونی خواند و افزود: هر روزه شاهد تغییر سریع در زمینه‌های مختلف علمی، صنعتی، کشاورزی و... هستیم و در عصر اطلاعات و ارتباطات روش‌های قدیمی آموزش و یادگیری کارآیی کمتری دارند، برای همگام شدن با محیط در حال تغییر باید به دنبال شیوه‌ها و رویه‌های جدید انتقال دانش و افزایش مهارت باشیم.  

وی با اعلام این مطلب که در دهه های پیش رو با تغییرات اساسی در آموزش مواجه خواهیم بود، اظهار داشت:  توسعه فرهنگ مهارت آموزی و کار بدون وجود افرادي با نوعي شخصيت اجتماعي رشد يافته امکان پذير نيست و در اين زمينه خانواده بنيادي ترين و مهمترين عامل تأثير گذار در فرايند تغییر نگرش به مقوله کار و ارزش گذاری به جایگاه کار و کارآفرینی می باشد.

مدیرکل استان تهران با اعلام این مطلب که جامعه دچار بیسوادی مهارتی شده است، تصریح کرد: آموزش و پرورش ارگانی اثرگذار در ریشه کن کردن بیسوادی مهارتی است و باید از نظام کنونی آموزش تئوریک پوست اندازی کنیم و به سمت ارائه آموزش های مهارتی مورد نیاز بازار کسب و کار و توسعه فرهنگ کار و مهارت آموزی حرکت کنیم.

وی با اشاره آشنایی با 717 حرفه در طرح ایران مهارت، اذعان داشت: طرح ایران مهارت برای دانش آموزان به صورت اختیاری و مدت دوره این طرح مجموعاً 60 ساعت و در هر سال 20 ساعت می باشد و دانش آموزان در این طرح با مهارت ها و طیف وسیعی از کسب و کار آشنا می شوند.

گرزین عدم وجود مهارت کافی را یکی از مولفه های اصلی بیکاری برشمرد و گفت: فراگیری آموزش‌های مهارتی زمینه ‌ساز خروج جوانان و متقاضیان اشتغال از بن بست بیکاری می باشد و باید از این آموزش های در جهت حل این معضل بهره ببریم و آموزش های مهارتی امروز در دنیا حرف اول را می زند که باید این آموزش ها را در کشور نهادینه کنیم.

وی با بیان این مطلب که رویاهایمان را در فرزندانمان دنبال نکین، خاطرنشان ساخت: اغلب والدین ترجیح می دهند که فرزندانشان به دنبال سلایق یا آرزوهای ناکام آنها بروند ولیکن باید از سنین پایین شروع به کشف توانایی‌ها و استعدادهای آنان کنند و همان‌ها را پرورش و نشان دهند که استعداد فرزندان در زمینه‌ های خاص برایشان بسیار ارزشمند است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در خاتمه سخنان خود، تصریح کرد: ما در مجموعه آموزش فنی و حرفه ای دارای دچار بخل تجهیزات و امکانات در ارائه آموزش های مهارتی نیستیم و خواستار هم افزایی در بهره گیری از پتانسیل ها و امکانات دو طرفه در جهت توسعه مهارت آموزی و کار در کشور هستیم.

مهدی امیربهبودی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به برگزاری نمایشگاه و گذر مهارت ویژه آشنایی دانش آموزان، گفت: هدف از برگزاری گذر مهارتی و نمایشگاه توانمندی های مهارتی کارآموزان در حاشیه برگزاری این همایش توسعه فرهنگ مهارت آموزی، نهادینه شدن آموزش های فنی و حرفه ای در سبد خانواده ها و به نمایش گذاشتن اهمیت و نقش آموزش های مهارتی در اشتغال آنان بوده است.

شایان ذکر است مجمع موسسان و مدیران مدارس غیر دولتی با رویکرد ایران مهارت به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای زعفرانیه و آموزش و پرورش منطقه یک، با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، مدیرکل مدارس غیردولتی آموزش و پرورش و جمعی از مدیران و موسسین مدارس غیردولتی در محل موسسه آموزشی منظومه خرد برگزار شد.١٩:١٥ - دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣٦٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٢١صفحه اصلي|نقشه سايت|پست الكترونيكي|تماس با ما|میز خدمت
بازديدکنندگان اين صفحه: 6458569 | بازديدکنندگان امروز: 768 | کل بازديدکنندگان: 27151847 | بازديدکنندگان آنلاین: 2 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1875 ثانيه