" رونق تولید "

صفحه اصلي|مراكز آموزشی |English|پست الكترونيكي|درباره ما|تماس با ما|منشور اخلاقي سازمان

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در دانشگاه علامه‌طباطبائی:

توسعه در هر کشوری با مهارت‌آموزی ارتباط دارد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در جشن پایان دوره های مهارت افزایی دانشگاه علامه طباطبائی توسعه هر کشوری را در گرو مهارت آموزی بیان داشت.

به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، رضا گرزین، با تأکید بر قدردانی از خون ها، قلم ها و افکاری که روشنگر مسیر پیشرفت میهن عزیزمان بوده اند، گفت: در چنین جایی، ما حرف های جدید و نویی داریم. باید تلاش کنیم و تغییراتی را در خودمان به وجود بیاوریم و اگر نتیجۀ این جلسه ایجاد تغییر نشود ما عمرمان را هدر داده ایم.

وی توسعۀ فرهنگ ملی مهارت و مهارت افزاییاز  مقاطع ابتدایی تا سطوح عالی را بسیار مهم دانست و افزود: ضروری است از ظرفیت تمامی مجموعه ها، نهادها، دانشگاه ها و شرکای اجتماعی بهره بگیریم تا خروجی آن منجر به توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی شود.

گرزین تصریح کرد: اساساً به این اصل پی برده ام که توسعه در هر کشوری و در هر مملکتی با مهارت آموزی آن مملکت ارتباط مستقیم دارد. اما چرا در کشور ما آموزش نتوانسته به توسعه کمک کند؟ فایده مندی آموزش ما در نظام آموزشی و بنگاه های آموزشی چیست؟ آیا در شرایط فعلی باید تحصیلات داشته باشیم یا نباید داشته باشیم؟ این فکر کسانی است که دغدغۀ اشتغال را دارند و یا برای ورود به زندگی اجتماعی در حال تلاش هستند که این در ذهنشان نقش بسته است.

وی در ادامه بیان داشت: جامعه ای که به آموزش پشت کند از بسیاری از مسیرهای سعادت دور خواهد ماند. این که ما باید آموزش را نجات دهیم یا آموزش باید ما را نجات دهد، سئوالی است که ذهن ما را درگیر  کرده است. قاعدتاً آموزش باید هر جامعه ای را نجات دهد. بنگاه های آموزشی باید در جهت توسعۀ آن مملکت کوشش کنند. ولی من تردید دارم. ابتدا ما باید بنگاه های آموزشی را اصلاح کنیم و نجات بدهیم و بعد آن ها را در مسیر توسعه قرار دهیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در ادامه تصریح کرد: در نظام آموزشی خودمان باید دست به اصلاحاتی بزنیم. اگر قرار است ما آموزش را نجات دهیم باید آموزش های فنی، مهارتی، قابلیت ها و شایستگی ها را همراه با مدرک تحصیلی آموزش دهیم و نهادینه کنیم.

وی آموزش های ضبط صوتی را مانعی برای توسعه و پیشرفت کشور خواند و افزود: باید آموزش های مهارتی را به جد ترغیب کنیم و داشتن مدرک تحصیلی اعم از لیسانس یا فوق لیسانس و دکتری در دنیای امروز  افاقه نمی کند و می دانیم که بنگاه های اقتصادی از حالت بسیار بزرگ که صرف داشتن یک مدرک تحصیلی جهت اشتغال در آنجا کفایت می کرد، خارج شده است و به بنگاه های کوچک مهارتی و دانش بنیان تبدیل شده است.

گرزین در ادامه خاطرنشان ساخت: مدل آموزشی ما باید تغییر کند و و مدل هایی جدیدی از آموزش را در جهت علم و آموزش و عمل، ارائه دهیم؛ زیرا مانند گذشته بودن افتخار نیست، باید جسارت این را داشته باشیم که سازمان خودمان را بشناسیم؟ باید برای آیندۀ فرزندان خودمان برنامه ریزی کنیم. اینکه از گذشته و نیاکانمان صحبت کنیم و هیچ تغییر در مملکت ایجاد نکنیم اصلاً باعث افتخار نیست.

وی اذعان داشت: ما باید بیشتر با هم گفت وگو کنیم. بیشتر تعامل داشته باشیم و چنین اتفاقاتی را در مملکت خودمان رقم بزنیم. باید ارزش و قیمت آموزش ها را بدانیم و مطلع باشیم چه تاثیری در مملکت ما، به ویژه اشتغال می گذارد و بازار کار چقدر پذیرای این نوع آموزش ها است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در پایان اذعان داشت: انشاالله بتوانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم. جامعۀ ما بیمار است. باید از بیماری خلع مهارتی که در جامعه وجود دارد در راستای این مدارک تحصیلی، نظام آموزشی پوست اندازی کند که دانشگاه علامه طباطبائی خیلی خوب این موضوع را انجام داده است.


٠٩:٥١ - سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٣٩٥٤    /    تعداد نمایش : ٣٣٥صفحه اصلي|نقشه سايت|English|پست الكترونيكي|تماس با ما
بازديدکنندگان اين صفحه: 6809952 | بازديدکنندگان امروز: 437 | کل بازديدکنندگان: 27856714 | بازديدکنندگان آنلاین: 1 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1719 ثانيه