" رونق تولید "

صفحه اصلي|مراكز آموزشی |English|پست الكترونيكي|درباره ما|تماس با ما|منشور اخلاقي سازمان|آموزش مجازي

آموزشهای فنی و حرفه ای به چه شیو ه ای می تواند باعث توسعه اشتغال پایدار در کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزش های مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارت های بین رشته ای
آموزش استاد - شاگردی نوین

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب


  چاپ        ارسال به دوست

معاون‌ وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:

فاطمه (س) افتخار اسلام، الگوی زنان عالم تمامی اعصار و‌ مسئول زمانه خود است

معاون‌ وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جشن مهر کوثر (آیین تجلیل از بانوان کارآفرین بهارستان)، بیان داشت: فاطمه (س) افتخار اسلام، الگوی جهانی و اسلامی زنان و‌ مسئول زمانه خود است.

به گزارش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، علی اوسط هاشمی، با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) در بحث اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و خانوادگی یک انسان به تمام معنا نمونه است، گفت: به هر قسمت از زندگی حضرت زهرا (س) نگاه کنیم، چه به عنوان همسر، دختر نبی اکرم (ص) یا مادر فرزندان عزیزش یا به عنوان یک شهروند در نوع خودش نمونه است.

وی با اشاره به سکونت پرمعنای بانوی دوعالم (س) اذعان داشت: تفسیر ارباب قدرت از اسلام به گونه ای بود که فاطمه در آن جا نمی گرفت و در وصیت نامه اش درباره پنهان گذاشتن قبر خویش استفهامی برای آینده و تاریخ ایجاد کرده که چرا یگانه دختر پبامبر بعد او دچار اینچنین شرایطی شد.

معاون‌ وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه تمامی ملت ایران وامدار امام راحل (ره) هستند، افزود: همانطور پیامبر (ص)،  رحمت العالمین است، فاطمه هم الگوی انسانی و جهانی می باشد و جایگاه ارزنده بانوان و مردان در ایران به دلیل دیدگاه بلند امام خمینی (ره) است.

وی در ادامه تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی آموزش مهارتی غیر رسمی، وظیفه آموزش جوانان جویای کار فاقد مهارت و ارتقای مهارت شاغلین را بر عهده دارد که می تواند با ارائه آموزش های هدفمند و سفارش محور در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد نقش اساسی ایفا کند.

هاشمی بر تربیت جوانان اهل کار و کارآفرینی، اظهار داشت: در هیچ جای دنیا ادامه تحصیل تا مدارج عالی به اندازه ایران وجود ندارد و جامعه ای در مسیر توسعه قرار می گیرد که بر منابع انسانی ماهر، خلاق و نوآور تکیه کند نه مدرک دانشگاهی و در جامعه توسعه یافته کارجویان بر اساس استعداد، مهارت و علاقمندی خود به موقیت های مناسب شغلی دست می یابند و نگران اشتغال خود نیستند.

وی با اعلام آمادگی جهت راه اندازی مراکز آموزشی در جوار دانشگاه ها، صنایع، واحد های تولیدی و ... گفت: ما می توانیم با هم افزایی زمینه های دستیابی به شغل را برای جوانمان هموار کنیم.

* بانوان شهرستان بهارستان نقش پررنگی در اشتغال و کارآفرینی منطقه دارند

فرماندار بهارستان با اشاره به جمعیت 6 هزار نفری بانوان شاغل در منطقه، گفت: جمعیت بانوان در این منطقه بیش از 1780 نفر  می باشد که به دنبال ارتقاء مهارت آموزی با افزایش تعاملات با این دستگاه هستیم.

مجتبی خانجانی نقش بانوان را در اشتغال و کارآفرینی منطقه مهم خواند و اظهار داشت: نمایشگاه دستاوردهای بانوان کارآفرین بهارستان در پارک بانوان شهرستان نسیم شهر بر پا شده است که نمایانگر گوشه ای از ظرفیت های بانوان در این منطقه می باشد.

* نقش مهم مشارکت بانوان ایرانی در رشد و توسعه کشور  

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در جشن بزرگ مهر کوثر، نقش بانوان ایرانی را در رشد و توسعه کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت برشمرد.

رضا گرزین با اشاره به افزایش ظرفیت های علمی بانوان در بعد از انقلاب، اذعان نمود: بی تردید بانوان ایرانی در پیروزی انقلاب و به ثمر رساندن آن و همچنین در تثبیت نظام اسلامی و تغییرات بنیادی نقش بسیار مهمی ایفا کرده اند.  

وی با بیان این مطلب که توسعه اجتماعي و اقتصادی کشور با فعالیت سازنده بانوان در عرصه های مختلف جامعه محقق می شود، اظهار داشت: با توجه به استعداد سرشار در زنان ايراني، تمايل و علاقه مندي بانوان ايراني جهت مشاركت در فعاليت‌هاي اقتصادی  و نظر مساعد دولت تدبیر و امید مبني بر گسترش ميزان مشاركت زنان تحقق  اقتصاد مقاومتی را نهادينه می کند.

مدیرکل استان تهران در پایان تأکید کردک بانوان ایرانی بازوی اصلی و قدرتمندی برای پیشبرد اهداف نظام می باشند و نه تنها به عنوان یک مادر و به عنوان شخصی که در زندگی اجتماعی و شغلی با افراد مختلف در ارتباط است و به خاطر ویژگی های روحی و عاطفی به خصوص خود می تواند یک حامی و نگهبان در جامعه و در نتیجه حافظ توسعه پایدار باشد .

بر اساس این گزارش، بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بانوان کارآفرین بهارستان و مرکز آموزش فنی و حرفه ای نسیم شهر با حضور رییس، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت ، مدیرکل روابط عمومی و مشاور بانوان و خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و فرماندار بهارستان همراه بود.


١٦:١٦ - شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٤٧١٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٧صفحه اصلي|نقشه سايت|English|پست الكترونيكي|تماس با ما|آموزش مجازي
بازديدکنندگان اين صفحه: 7279365 | بازديدکنندگان امروز: 1780 | کل بازديدکنندگان: 29162519 | بازديدکنندگان آنلاین: 5 | زمان بارگزاري صفحه: 0/3594 ثانيه